SANAL KART


SANAL KART
birçok sektörün hızlı bir şekilde girdiği online alışveriş giderek yaygınlaşmaktadır. Fiziksel olarak bulunan bütün ürünlerin sanal ortamda da satılması insanlar için önemli bir fırsat olmuştur. Zahmetsiz ve kolay bir şekilde alınması mümkün olan ürünler için mağazalara gidilmesine gerek kalmamıştır. Her geçen gün giderek büyüyen sanal ortam, insanlar için büyün fırsatlar sunmaktadır. Ancak bilinmelidir ki bu güzel ve pratik durumların yanında tehlikelerde vardır. En çok kullanılan kartların başında kredi kartları gelmektedir. Kredi kartlarının kullanımın oldukça zor olmasının yanında bazı durumlar içinde bir tehdittir. Kişisel birçok veriye sahip bu kartların çok rahat bir şekilde deşifre olması imkân dâhilindedir. Bu nedenle alternatif bir kart olarak ortaya çıkan Paykasa Kart sayısı giderek artmaktadır.

paykasa satınal

Paykasa Kart, ön ödemeli bir anlayış ile çalışan sanal bir karttır diyebiliriz. Kartın içinde bulunan tutarın ödenmesi ile bir pin kodu verilmektedir. 16 haneden oluşan bu pin kodu sayesinde birçok internet sitesinden alışveriş yapılabilmektedir. Bu alışverişlerin süreleri de oldukça kısadır. Kredi kartlarında olduğu gibi çok uzun bir soru silsilesi ile karşılaşılması olmamaktadır. Tek bir şifrenin girilmesiyle ürün alınmaktadır. Ayrıca hiçbir şekilde kişisel bilginin verilmemesinden dolayı da son derece güvenlidir diyebiliriz. Çünkü kartın şifresinin bilinmesi durumunda bile herhangi bir bilgi elde edilemez. Kartın içinde bulunan tutarın harcanmasıyla birlikte pin kodu iptal olmaktadır. Kartın kullanımına imkân yoktur. Bu sayede yüksek tutarlarda bir borçlanma durumunun yaşanması da ortada kalkmıştır. Kullanmak isteyen kişilerin bir başka kart alımı yapması gerekecektir.

internet sitelerinin sayısı da giderek artmaktadır. Kullanımı oldukça kolay ve hızlı olan bu kart sayesinde içindeki tutar kadar harcama yapılabilir. Bunun dışında kalan tutarında nakit olarak da alınabilir.

1 thought on “SANAL KART

Leave a Reply

WhatsApp SatışTemsilcisi whatsapp