Güvenilir Paykasa Siteleri

Güvenilir Paykasa Siteleri

Güvenilir Paykasa Siteleri nasıl bulunur veya bir Paykasa satış sitesinin güvenilir olup olmadığını nasıl anlarız ? Bu yazımızda size Paykasa satın alırken veya bozdururken  kullanacağımız sitenin güvenilir olup olmadığını nasıl anlarız, bunu konuda ipuçları vereceğiz…

guvenilir-paykasa-siteleri

Bunu maddeler halinde sıralarsak

  • Sitenin domain yaşı
  • Canlı desteğin yaklaşımı
  • soru sormak (favorim)
  • İletişim numarasını arama
  • Google sıralaması

 Sitenin domain yaşı:  Paykasa satın almadan  veya Paykasa bozdurmadan önce, satış yapılan siteyi daha önce kullanmadıysanız mutlaka sitenin domain yaşına bakın. 1 yıldan eski olmayan  domainler genel de ya paravandır yada  dolandırıcıdır. Bu tarz bir web sitesinden bir defa başarılı bir şekil de Paykasa satın almış olmanız bu sitenin güvenilir olduğu anlamına gelmez. Web sitesi kullanıcılarını daha yüksek miktarda dolandırmak için yemliyor olabilir. Domain yaşına Google’a “domain whois” yazarak domain  yaşını sorgulatabilirsiniz.

Canlı desteğin yaklaşımı: Kötü niyetli siteler de genelde canlı destek ekibi siz ne sorarsanız olumlu yanıt verir, fiyatta indirim istersiniz tamam der, yada hiç bir yerde bulunmayan, örneğin: 10 Euro Paykasa’nın kendilerinde bulunduğunu söyler, kısacası sizin mağdur etmek için elinden geleni yapar.

soru sormak: Bu bizce en kolay, en basit  ve en etkili yöntemdir.  Güvenilir olduğundan şüphelendiğiniz satış sitesinde , canlı desteğe bağlanarak, geçen gün para yatırdığınızı ve kodunuzu alamadığınızı yazın, canlı destek sizi engelledi mi? Bingo! dolandırılmaktan son anda kurtuldunuz. Zira bu tarz siteler çok kişinin canını yaktığı için bu tarz bir soruda sizi direk engelleyecektir. Bu yöntemi, satış yapan güvenilir olarak düşündüğünüz sitenin olası problemlerde nasıl tepki vereceğini değerlendirmek için de kullanabilirsiniz, o çok güvendiğiniz web sitesi ilk problem de sizi engelliyorsa bu güne kadar mağdur olmadığınıza şükredip, bir daha alışveriş yapmamak üzere siteden uzak durmak yararınıza olacaktır…

İletişim numarasını arama:  Alışveriş yapmakta tereddüt ettiğiniz sitelerin iletişim numaralarını aramayı deneyebilirsiniz. Size verilen iletişim numaralarına hiç bir şekil de çıkmıyor ve cevap vermiyorlarsa büyük ihtimal  kullanıcıları mağdur etmek üzere kurulmuş bir sitedir.

Google sıralaması: Son zamanlarda  Paykasa satışında en çok mağduriyet Google reklamları üzerinden kullanılara ulaşmaya çalışan siteler de yaşanmaktadır, bu geçiçi çöp siteler  reklamları kullanarak kullanıcılar ile etkileşime geçip, kullanıcılarını mağdur etmekdir. Size tavsiyemiz bildiğiniz ve size güven veren sitelerin dışında alış veriş yapmaktan kaçınmanız ki mecbur kaldığınızda ise yukarıda yazmış olduğumuz yöntemler ile bu siteleri test edebilir, güvenliklerini bu şekil de sorgulayabilirsiniz.

Biz Paykasakartsatinal olarak, senelerdir Paykasa satışı ve Paykasa bozdurma yapmaktayız ve birincil amacımız kullanıcılarımıza, gücenli bir şekil de en ucuz paykasayı temin etmektir.

WhatsApp SatışTemsilcisi whatsapp